su bulma
Su Bulan Adam !!!

Telefon : 0532 359 09 82

‘Su bulan adam’ namıyla ünlenen ve biranda sosyal medyanın fenomeni haline gelen 60 yaşındaki Ş. K. çelik ve bakır tellerden yaptığı çubukla dağ taş demeden 15 yıldır suyun izini sürüyor.

Sosyal medya ve bazı kanallarda reklam yapan bu şarlatanın daha bu güne kadar hiç bir şekilde bilmin ve ilmin açıklayamadığı bir konuyu ortaya atmıştır. İncelemelerimiz sonrasında bu güne kadar 500 den fazla kişinin arazisine gitmiş ve bunlardan sadece 71 ini bulmuştur. Sosyal medya ve internetteki haberleri ücret karşılığında yaptıran bu şahıs dolandırıcıdır.

Telefon : 0532 359 09 82

Hiçbir teknik alete gerek duymadan, bir buçuk metrelik tel çubukla yeraltındaki suları tespit eden Ş. K. vücudunda kaynağı belirlenemeyen manyetik çekim sayesinde tahminlerinin yüzde 70’inin doğru çıktığını söylüyor. Yaklaşık 15 yıl süren bir araştırmanın ardından 10 kat bakır, çelik ve alüminyum telleri bir birine dolayarak kendine tel çubuk yapan ilkokul mezunu Ş. K. nam-ı diğer ‘Su Bulan Adam’, M harfini andıran düzeneğiyle yerin altındaki su kaynaklarını kısa sürede tespit edebiliyor. Tel çubuğun suyla kendi arasında iletkenlik görevi yaptığına inanan Ş. K. , suya yaklaştığı andan itibaren elindeki çubuğun sağa-sola doğru döndüğünü ifade ediyor. Bu şekilde suyun yerini ve debisini tespit edebildiğini aktaran Ş. K. , su kuyusu kazmak isteyen ancak yeri garantilemeye çalışan vatandaşların imdadına yetişiyor. haberler bu şekildedir.

Telefon : 0532 359 09 82